Public relations to nieodłączny element nowoczesnego przedsiębiorstwa i właśnie dzięki niemu kreowany jest odpowiedni wizerunek firmy. PR dba o komunikację bezpośrednią, łączącą nadawcę naszego przekazu z jego odbiorcą. Efektywny public relations to nie tylko wiedza, ale praktyczne jej wykorzystanie, poprzez kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy z jej otoczeniem. Aby osiągnąć przewagę konkurencyjną należy stosować praktyczne metody PR budując przy tym reputację oraz wiarygodność firmy. Nasze szkolenie pokazuje, iż public relations jako działanie stałe dotyczące całokształtu firmy wymaga starannego planowania, a co za tym idzie jest ważnym elementem sprzyjającym wysokiej pozycji firmy na rynku.

Telemarketing to jedna z najefektywniejszych metod dotarcia do potencjalnych klientów, która służy nie tylko do sprzedaży produktów czy usług, ale również do podtrzymywania relacji czy też badania i diagnozowania potrzeb klientów. Jest jednym z najszybciej rozwijających się działów firm i instytucji powstałym z potrzeb konkurencyjnego rynku. Niemalże codziennie prowadzone są rozmowy przez telefon w celach służbowych, jednak sztuka skutecznego telemarketingu wymaga świadomości i znajomości podstawowych zasad i technik pracy z telefonem. W telemarketingu często możemy zauważyć brak oczekiwanych efektów sprzedażowych, których  przyczyną są słabo przeszkoleni pracownicy. Szkolenie odpowiada na potrzeby i wyzwania pracy telemarketera, gdyż wszyscy telemarketerzy powinni przynosić zamierzone zyski realizując cele przedsiębiorstwa.

Marketing w obecnym świecie biznesu jest podstawowym elementem strategii sprzedaży każdej firmy. Klient szuka różnego rodzaju sygnałów i podpowiedzi, które przekonają go do podjęcia decyzji dotyczącej nabycia towaru, czy usługi. Bez działań promocyjnych i reklamowych tak naprawdę trudno przedsiębiorstwu wybić się z ofertą wśród tak licznej konkurencji. Pomimo tego, że jest ona tak duża, tylko sprawne dotarcie do klienta daje satysfakcjonujący efekt. Marketing jest więc sztuką poznawania oraz trafienia w potrzeby konsumenta. Szkolenie ma za zadanie kształtować ściśle określone wzrosty sprzedaży firm wykorzystując do tego elementy strategii marketingowych.

W dobie gospodarki wolnorynkowej i konkurencji o losach firmy niejednokrotnie decydują umiejętności skutecznego negocjowania. Negocjowanie to sztuka i umiejętność, którą trzeba doskonalić, a skoro to między innymi od niej zależy nasz sukces, bądź porażka w biznesie naprawdę warto podjąć próbę jej perfekcyjnego opanowania. Coraz częściej podczas rozmów biznesowych spotykamy osoby, które są doskonale wyszkolone i przygotowane do negocjacji. W tym momencie zadajemy sobie pytanie, jak z nimi rozmawiać, jakich strategii użyć, jak uniknąć ryzyka ewentualnej porażki biznesowej? Umiejętność skutecznej negocjacji nie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu wielu dziedzin, a jedynie rozwoju warsztatu, osobistych predyspozycji i zaangażowania nacechowanego chęcią zwycięstwa.

Umiejętność odpowiedniego zarządzania czasem to cecha człowieka sukcesu. Tylko poprzez naukę zarządzania czasem i skutecznej organizacji pracy, jesteś w stanie wpłynąć na zwiększenie efektywności w pracy zawodowej jak i życiu prywatnym. Szkolenie z zarządzania czasem to sprawdzone wskazówki i techniki, dzięki którym ocenisz, jak wykorzystujesz swój czas, a także będziesz mógł lepiej nim zarządzać i wdrożyć nowe efektywniejsze metody pracy. Tak naprawdę, aby zrozumieć czym jest zarządzanie czasem, musimy nauczyć się zarządzać samym sobą. Polega to na wyznaczaniu sobie celów i priorytetów w działaniu, które chcemy osiągnąć. Nasze szkolenie to gotowe pomysły i praktyczne rozwiązania na efektywne zarządzanie czasem.

Nieodłącznym elementem każdego pracownika jest chęć bycia właściwie odebranym, dobrze ocenionym oraz zauważonym. W tym przypadku pojawia się termin autoprezentacja, która jest umiejętnością budowania własnego wizerunku przekładającą się również na wizerunek firmy. Autoprezentacja jest sztuką, której zasady powinien znać każdy. To ona zdradza nasz status społeczny, poziom wykształcenia, stan umysłu i zdrowia oraz osobowość. Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych to wyzwania jakie stawiają przed nami współczesne realia zawodowe i osobiste. Znajomość skutecznych i sprawdzonych zasad ułatwia osiągnięcie sukcesu, a właściwy dobór technik autoprezentacji przedstawionych w odpowiedniej formie i stosownym czasie przekłada się na efektywność w pracy zawodowej i zyski firmy.

Usprawnienie komunikacji to wyzwanie wielu firm oraz przedsiębiorstw. Aby nawiązywać stosunki biznesowe należy przekazywać efektywnie informacje, a co za tym idzie komunikować się racjonalnie, a nie emocjonalnie. W przeciwnym wypadku możemy być narażeni na niepowodzenie biznesowe. Umiejętność efektywnego komunikowania się w otoczeniu biznesowym pomaga w budowaniu kontaktów, zaufania, otwartości oraz szacunku do drugiej strony oraz siebie samego. Komunikacja w biznesie wspiera relacje między firmami oraz między firmą, a klientem. Z tego powodu umiejętność właściwego odczytywania przekazów werbalnych i niewerbalnych jest wartością cenioną i poszukiwaną w świecie biznesu. Skuteczność powodzenia interesów firmy zapewniana jest głównie na płaszczyźnie komunikacyjnej, dlatego też warto zainwestować w nasze szkolenie, które w znaczny sposób usprawni komunikację.

Być o krok do przodu od konkurencji jest jednym z najtrudniejszych zadań, które stawiają sobie wszystkie przedsiębiorstwa. Zdecydowana większość klientów, których planujemy pozyskać ma już doświadczenie we współpracy z innymi sprzedawcami. Często zdarza się tak, że podczas spotkań z klientem pracownik firmy otrzymuje informacje, że współpracuje on już z naszym konkurentem, bądź zanim podejmie decyzję chce porównać produkt, jakość oraz cenę z inną ofertą. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak językiem korzyści rozmawiać z klientem, przedstawiając produkt w jego oczach o niebo lepszy od konkurencji? Na te pytania i wiele innych znajdziesz odpowiedź na naszym szkoleniu.

Co roku strategią każdego przedsiębiorstwa jest wzrost przychodu, który uzależniony jest od nałożonych planów sprzedaży. Najprościej rzecz ujmując takim planem jest określenie ilości i wartości produktów lub usług możliwych do sprzedania w danym okresie czasowym. Wiele przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, że sprzedaż produktów lub usług jest podstawą działania firmy, ale tak naprawdę filarami trzymającymi tą podstawę są plany sprzedażowe. Powinny być one odpowiednio zaprojektowane przy uwzględnieniu oczekiwań pracodawcy jak i możliwości handlowców. Umiejętne ich zastosowanie ma przynieść efekty w postaci wyniku zwiększając zyski przedsiębiorstwa.

Definicji trudnego klienta jest tak wiele jak wielu jest klientów. Jednym jest to osoba wulgarna, innym agresywna i zdenerwowana. Ale czy możemy powiedzieć, że klient jest "trudny"? Czy raczej to sytuacja, w której się znalazł jest trudna, a tym samym sprawia trud sprzedającemu, którego zadaniem jest obsłużyć klienta tak, aby był zadowolony. Lecz czy jest to możliwe? Wśród kupujących są tacy, którzy zawsze tworzą problemy. Jak radzić sobie z osobami negatywnie nastawionymi na współpracę? Co zrobić w sytuacji, kiedy klient prowadzi rozmowę tylko, po to aby przeistoczyła się w awanturę? Jak radzić sobie z osobami, które wywołują w nas silne reakcje emocjonalne? Są to wyzwania, których nie unikniesz, ale możesz dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić zapisując się na nasze szkolenie.

O sukcesie przedsiębiorstwa decydują profesjonalnie przygotowani pracownicy, którzy są wizytówką firmy. Satysfakcja klienta to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na dokonanie zakupu oraz powrót klienta do nas. Elementem fundamentalnym każdej firmy jest jakość obsługi, a pracownicy sprzedający produkty czy usługi muszą znać zasady obsługiwania klientów tak, aby zawsze byli usatysfakcjonowani. Szkolenie uczy umiejętności komunikacji z klientem w teorii i praktyce, a zarazem uświadamia jakie znaczenie ma słowność, rzetelność oraz odpowiedzialność w obsłudze klienta. W najprostszy sposób ujmując, umiejętność profesjonalnej obsługi przekłada się na sukces w życiu zawodowym, zaś wyznacznikiem tego sukcesu jest zadowolenie klienta.